Rozdział 5: Odległy sen, a następnie

Tłumaczenie: Kawalkada Korekta: Kawalkada

enter image description here

Rozdział 5. Odległy sen, a następnie

Dziewczyna krocząc przed siebie zauważyła, że znalazła się nagle wśród mrocznych ruin.

Niewielkie zwłoki dziecka leżały na ziemi tuż przed nią. Przyczyną śmierci okazało się być wielkie, potężne ostrze rozdzierające jej pierś. Krew wypływająca z rany zabarwiła całe jego ciało ciemną, mętną czerwienią.

Dziewczyna nagle zaczęła się wahać, wciąż wpatrując się w trupa. Wtem półprzezroczysta wersja dziecka zaczęła się podnosić i stanęła na własnych zwłokach, które wciąż leżały na ziemi.

Widmo dziewczynki spojrzało na dziewczynę.

Po chwili wyciągnęło ono rękę.

~~ Ah. Czy ona chce, abym ją chwyciła? Dziewczyna podeszła krok naprzód i uścisnęła dłoń dziecka obiema rękoma.

Dziecko roześmiało się.

Dziewczyna również się roześmiała, jakby została zarażona śmiechem.

Maluch zaczął biegać dookoła, ciągnąc za sobą dziewczynę.

Ruiny były rozległe, aż zanadto wystarczające do eksploracji podczas ich małej przygody. Za każdym razem, gdy zajrzały do jakiegoś kąta lub przekroczyły zniszczoną bramę, odkrywały coś nowego. Wypchane zwierzę o dziwnych kształtach. Sponiewieraną, poniszczoną książkę z obrazkami. Skomplikowanie wyglądający kryształ nagrywający. Ale dziewczynka nie zwracała uwagi na żadne z tych ciekawych przedmiotów, a zamiast tego biegała i biegała wśród ruin.

Może czegoś szuka, pomyślała dziewczyna.Postanowiła zapytać, a dziecko odpowiedziało stanowczym skinieniem głowy.

"Jay! Ebo!"

Dziewczyna nie bardzo rozumiała, o czym to dziecko mówiło, ale wyglądało na podekscytowane i szczęśliwe. Zatem musiało to być coś, co naprawdę zdawało się lubić. Dziewczyna próbowała zapytać, czy przedmiot poszukiwań znajduje się wśród tych ruin, ale jej pytanie spotkało z pytającym spojrzeniem. Może to było dla niego zbyt skomplikowane? Dziewczyna zdecydowała się zapytać o coś prostszego. W sumie już powinna już wcześniej zadać to pytanie. Jakie jest imię tego dziecka?

"Elq!"

Ah, Elq. Cóż za urocze imię, odpowiedziała dziewczyna, starając się być uprzejma. Dziecko wskazało na dziewczynę i przechyliło głowę. Oh, pytasz o moje imię?

Dziecko z entuzjazmem skinęło głową. Miała rację. Dobre maniery nakazują, aby podać swoje własne imię, jeżeli pytasz o nie kogoś innego.

Mam na imię...

Na imię…

Zdezorientowana dziewczyna zawahała się. Nie pamiętała. Nie tylko swojego imienia, ale także tego, kim była. Dlaczego się tu znajdowała. Czym były te ruiny.

Elq rzuciła jej kolejne zdziwione spojrzenie.

Ja... oh, zgadza się. Miałam coś do zrobienia. Powinnam z kimś się spotkać. Nie mam czasu, aby się tutaj błąkać. Więc..., więc...

"...?" Kolejne pytające spojrzenie Elq.

Muszę wrócić do domu, dziewczyna oznajmiła dziecku. Są tam osoby, które wciąż na mnie czekają. Muszę iść do miejsca, do którego przynależę.

"Musisz?"

Tak. Muszę.

"Chociaż będzie tam mnóstwo smutnych rzeczy?"

Wiem o tym, ale to bez znaczenia. Jest ktoś, z kim chcę się spotkać. Mam powód, dla którego muszę żyć.

"Aw, dobrze." Elq opuściła głowę z pełnym osamotnienia spojrzeniem w oczach. Po krótkiej chwili milczenia puściła dłoń dziewczyny. "Do zobaczenia później, Chtholly."

~~ Eh?


"~ Huh?"

Chtholly zbudziła się. Powoli próbowała podnieść swoje ciało. Ogarnęło ją ogromne zmęczenie, tak jakby przespała właściwy moment pobudki. Przycisnęła dłoń do czoła, tłumiąc w ten sposób lekki ból głowy.

Czuła się, jakby miała niezwykle długi sen. Nie potrafiła dokładnie sobie przypomnieć, o czym on był... ale w pewnym sensie było on jednocześnie pełen ciepła, ale także strachu. Całkiem dziwny sen.

Czekaj, to nie było teraz najważniejsze. Najpierw było coś, co musiała sprawdzić. Poklepała się po całym ciele. To było bez wątpienia ciało Chtholly Noty Seniorious.

"Ja... żyję?"

Jej umysł był nadzwyczaj klarowny, bez śladu gwałtownego potoku tych dziwnych obrazów pojawiających się w zasięgu jej wzroku. O co chodzi?

Z jej brzucha rozległo się głośne, niezbyt przystające dziewczynie burczenie. Chtholly zdała sobie sprawę, że jest wygłodzona. Gdy wyszła na korytarz, żeby dorwać się do kuchni, uświadomiła sobie coś jeszcze: była noc, a na zewnątrz padało. Z tego powodu cały magazyn zdawał się być spowity bezdźwięczną ciemnością.

Dostrzegła słabe światło wydobywające się z jednego z pomieszczeń. Pokój Nygglatho.

"…"

Ukradkowo zaczęła skradać się ku drzwiom.

"Chciałem uszczęśliwić Chtholly."

~~ Eek! Jej serce podskoczyło.

"Wokół Senioriousa jest zbyt wiele tragedii i nieszczęść. Był czas, kiedy chciałem coś z tym zrobić, ale oczywiście nie mogłem nic uczynić. Zawsze byłem zbyt słaby. Nie byłem dla nikogo przydatny. Kiedyś ruszyłem dupę do roboty i udało mi się osiągnąć przyzwoite wyniki w szermierce. Ale obecnie już nic mi z niej nie pozostało."

O czym oni rozmawiają?

"~ Myślałem, że o tym wiedziałem, ale ostatecznie nie mogłem zostawić jej samej. Ale mimo wszystko, co mogła polubić w takim beznadziejnym człowieku jak ja?" zapytał Willem, wypowiadając całkowicie dezorientujące zdania.

Cooo? Nie możesz nawet wymyślić tak prostej rzeczy? Chtholly droczyła się z nim w swoim umyśle. Pokazałeś mi wiele nowych rzeczy. Byłeś pierwszym, który mnie uratował, wtedy, w Dzielnicy Handlowej Briki. Byłeś pierwszym, który zaprowadził mnie na wieżę widokową w środku miasta. Pierwszy pokazałeś mi tak wiele różnych twarzy. Jako pierwszy wzbudziłeś we mnie tyle różnych emocji. Byłaś pierwszą osobą, na której mogłam polegać. Byłeś pierwszym, który próbował mi pomóc i pierwszym, który to zrobił. Byłeś pierwszym przeciwnikiem, z którym przegrałam... ta lista może ciągnąć się w nieskończoność!

I oczywiście, byłeś pierwszą osobą, w której się zakochałam.

"Powinieneś przynajmniej wiedzieć chociaż tyle, ty głupolu," wyszeptała Chtholly z uśmiechem.

"Ahhhhh!?" Nagły krzyk rozległ się wśród ciszy korytarza.

Spoglądając za siebie, zauważyła zamrożoną Tiat, która wskazywała na Chtholly z szeroko otwartymi ustami.

"C-C-C-Chtholly? Duch??" W końcu udało jej się wydobyć z siebie słowa, poprzedzone sporą liczbą ilością zająknięć.

Nie, ja żyję. Nie jestem duchem, więc bądź cicho, bo inaczej cię usłyszą! Oczywiście Chtholly nie mogła tego wykrzyczeć, więc zamiast tego machnęła rękami, próbując zasygnalizować Tiat, aby ta przestała się wydzierać.

Ale nie przestała. "Chtholly!!!" Tiat skoczyła na nią i mocno przytuliła. "D-Duch, ale wciąż Chtholly!!"

Ramiona Tiat przykleiły się do talii Chtholly, a dziewczynka nadal wyrzucała z siebie potok bzdur. Wyglądało na to, że nie ma ucieczki. Cóż, Chtholly niekoniecznie pragnęła uciec od Tiat. Ale nie chciała, żeby tamta dwójka z pokoju ją zauważyła.

Najwyraźniej jednak było już za późno.

"... Chtholly?"

Usłyszała pomruk niedowierzania. Chtholly powoli się odwróciła. I oczywiście - stał tam.

"Um…"

Willem stał tam całkowicie skamieniały, nie mogąc wydobyć z siebie żadnych słów. Nie była w stanie stwierdzić, czy był smutny, szczęśliwy, zły, czy może odczuwał jeszcze zupełnie coś innego. Na jego twarzy widać było niechlujną menażerię emocji. Chtholly zaniemówiła wiedząc, że jego rozbity stan jest wynikiem jej osoby.

"... co za dzień." Nygglatho była pierwszą, która wyleczyła się ze zdezorientowanego otępienia. Słowa te zbudziły z marazmu pozostałą trójkę. "No i? Nie musisz wyszukiwać perfekcyjnych słów. Masz jej coś do powiedzenia, czyż nie?"

"Ah... ah, masz rację." Willem wreszcie doszedł do siebie i zrobił krok w stronę Chtholly. "Witaj ponownie, Chtholly."

W tej chwili każda część ciała Chtholly nagle przestała poprawnie funkcjonować. Łzy napłynęły jej do oczu i przysłoniły wzrok. Klatka piersiowa się naprężyła, a oddech ustał. Ugięły się pod nią nogi, że aż nie była w stanie sama chodzić. Jej głowa stała się pusta, a wszystkie próby przywołania myśli zakończyły się niepowodzeniem. Jej gardło drgnęło i zmusiło się, aby wydobyć z siebie głos...

"Ah... uh..."

Wróciłam. Bez względu na to, jak bardzo się starała - Chtholly nie mogła zmusić ciała do wypowiedzenia tego słowa. Chociaż tak długo tego pragnęła. Przygotowywała się, aby móc po tak długim czasie nieobecności wymówić to jedno słowo. Mimo że postanowiła iść na całość podczas ich ponownego spotkania, nagle straciła kontrolę nad swoim ciałem.

Jej nogi, które utraciły całą swą siłę, ostatecznie się omsknęły... prawdopodobnie. Pięć zmysłów Chtholly pogrążyło się w chaosie; nie była w stanie przetworzyć żadnej informacji. W jakiś sposób zdawała sobie sprawę, że jej poczucie równowagi pozostawało nienaruszone. Następnie, przez chwilę całe jej ciało zostało objęte uczuciem unoszenia się. A potem, kiedy ostatecznie zdała sobie sprawę, że upadała - coś ciepłego objęło całe jej ciało.

"Witaj w domu." To ciepłe coś przekazało jej także niezwykle rozgrzewające słowa.

Całkowicie zniszczyły one Chtholly. Nic nie widziała. Nie mogła niczego usłyszeć. Nie była w stanie oddychać. Chodzić. Myśleć. A także mówić. Kierując się impulsem, który wzmagał się gdzieś głęboko w jej sercu, po prostu zaczęła płakać.


Wkrótce potem, małe, ospałe wróżki, które ocierały rękami swoje zaspane oczka, zaczęły wychodzić na korytarz, próbując zobaczyć, co było powodem tak głośnego zamieszania.

Tymczasem Chtholly nadal głośno szlochała jak dziecko.

"... cud miłości?" Nephren wypowiedziała myśl krążąca po jej głowie.

"Cóż, odkładając na bok tę część o miłości... myślę, że wszystkie możemy się zgodzić, że to cud. Ale być może jest to jeden z tych, za który przyszło jej zapłacić sowitą cenę..." orzekła z uśmiechem Ithea, mimo że znajdowała się na granicy łez. "Znając tego dzieciaka, prawdopodobnie zapłaciła ją bez zastanowienia."


Ostatecznie głośne szlochanie Chtholly nieco się uspokoiło, aż stało się ledwie słyszalnym płaczem. A potem donośny odgłos burczenia w jej brzuchu rozległ się po słabo oświetlonym korytarzu.

(T/N) Na sam koniec drugiego tomu trzymajcie jeszcze dodatkową ilustrację od autora.

enter image description here