Rozdział 1: Zanim rozpocznie się ta bitwa

Tłumaczenie: Kawalkada Korekta: Kawalkada

enter image description here

Rozdział 1. Zanim rozpocznie się ta bitwa

Noc przed finałową bitwą.

Przynajmniej niech spędzą te końcowe chwile z osobami, z którymi chciałyby się zobaczyć ten jeden, ostatni raz. Grupa bohaterów, która zebrała się, aby pokonać Elq Hrqstn - Przybyszkę oficjalnie uznaną za wroga przez Kościół Świętego Światła - została tymczasowo zwolniona z obowiązków z powodu tego rozkazu.

"... dlaczego więc przyszłaś mnie odwiedzić?" zapytał nauczyciel zrzędliwym tonem.

"Z tego powodu, że nie mam żadnej rodziny ani chłopaka, więęęc..." roześmiała się Lillia.

Gospoda, w której zatrzymał się jej mistrz, znajdowała się w 6. Dystrykcie Imperialnej Stolicy - w slumsach, z dala od szlaków patrolowych rycerzy, w rejonie słynącym z szalejących w nim kradzieży kieszonkowych. Deski podłogowe skrzypiały głośno z każdym krokiem, pokryty kurzem kominek wydawał się być rzadko używany, a jedyna lampa w pokoju była prawie pozbawiona oleju. Cena pięciu srebrnych monet za tą rupieciarnię wydawała się być zbyt wygórowana, ale z powodu kozła namalowanego na znaku przed drzwiami frontowymi, pokój był wart tych pieniędzy. Innymi słowy, każdy użytkownik gospody był pod ochroną 'Szeptaczy' - organizacji, która posiadała największe wpływy w tym regionie.

"Próbowałam pomyśleć o kimś, kto mógłby być mi bliski, ale ty byłeś jedynym, który pojawił się w mojej głowie. Ehh... żyję takim samotnym życiem..." Lillia pozwoliła sobie na kolejny wymuszony uśmiech.

Jej mistrz był osobą pełną tajemnic. Na pierwszy rzut oka wyglądał jak zwykły, chudy mężczyzną o dość niejasnym wieku. Jeśli byś go ujrzał, mógłbyś się przekonać, że jego przedział wiekowy może wynosić od trzydziestu do sześćdziesięciu lat. Lillia spotkała go po raz pierwszy dziesięć lat temu, ale jego wygląd prawie w ogóle się nie zmienił. W rzeczywistości wydawał się być coraz młodszy.

Jednak nie można zaprzestać na jego wieku. Jego narodziny oraz młodzieńcze lata także były spowite tajemnicą. W jakiś sposób opanował szeroki wachlarz technik walki i nabył wiedzę, za pomocą której mógłby konkurować ze wszystkimi uczonymi ze stolicy.

Mistrz westchnął przesadnie teatralnie. "Co się stało z twoim ukochanym, moim starszym uczniem?"

"Willem? Wrócił do Gomag, aby zobaczyć się z Aly oraz resztą."

"Więc dlaczego nie poszłaś razem z nim? Gdyby jego urocza juniorka o to zapytała, jestem pewien, że nie mógłby odmówić."

"Ahahaha, twoje żarty są tak złe, jak zawsze, mistrzu." Lillia zachichotała, ale wkrótce zmarszczyła brwi. "Gdybym spytała tego idiotę o tak banalną rzecz, nie tylko nie odmówiłby, ale próbowałby traktować mnie jak członka rodziny."

"Prawdopodobnie. Czy coś z tym nie tak?"

"Świat stoi na krawędzi zniszczenia." Zapadła krótka cisza. "Miejsce, do którego tak bardzo chcesz wrócić, ale wiesz, że już nigdy nie będziesz w stanie. Wszyscy posiadamy takie miejsca. Ty, ja, wszyscy moi poprzednicy. To prawie jak jeden z tych minimalnych warunków, które trzeba spełnić, aby zostać Królewsko Odważnym. Zatem byłoby źle, gdybym miała dom, do którego mogłabym wrócić, prawda?"

"Cóż, w rzeczywistości nie jest to regułą."

"Mimo to zostałam uznana przez Kościół Świętego Światła za najbardziej nieszczęśliwą osobę na świecie. Właśnie dlatego mogę być Królewsko Odważną, czyż nie? Więc jeśli nagle stałabym się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, prawdopodobnie utraciłabym moje przywileje. Oczywiście jestem przepełniona mocą i talentem, więc mogłabym jeszcze daleko zajść w walce... ale nie przeciwko Przybyszom."

"Nie możesz tak nagle stać się najszczęśliwszą osobą na świecie..."

"Nie, myślę, że mogłabym. A teraz jestem po prostu samotna." Zapadła krótka cisza. "Pewnego razu powiedziałeś. Nikt nie może nadążyć za siłą Królewsko Odważnych, dlatego zawsze będą odizolowani od innych. Byłeś daleki od prawdy, wiesz? W tej chwili jestem tak potężna, że aż obawiam się mojej siły. Ale wciąż jest ten facet, który nigdy nie przestanie mnie gonić, chociaż doskonale wie, że nie będzie w stanie dogonić. Jeśli zatrzymam się choć na chwilę i odwrócę się - on zawsze tam będzie. Nie zostawi mnie w spokoju."

"Czy aż tak bardzo go nienawidzisz?" zapytał mistrz.

Lillia spojrzała w przestrzeń i jęknęła, próbując znaleźć słowa odpowiednio opisujące Willema.

"Hmm, tak myślę. Naprawdę go nienawidzę. Mimo że jest dorosły, wciąż zachowuje się jak dziecko. Mimo że nauczył się tych wszystkich rzeczy, wciąż załatwia sprawy brutalną siłą. Mimo że poznał cię jedynie troszeczkę wcześniej niż ja, zawsze zachowuje się jak starszy uczeń. Mimo że był taki słodki, teraz strasznie wyrósł. Mimo że jest pełen świadomości, jest całkowicie niepomny uczuć dziewczyn..."

"Co oznacza..."

No cóż, nie był w błędzie. Lillia też to dokładnie przemyślała. Zbyt rażąco wyolbrzymiała niektóre ze swoich skarg, ale co jeszcze mogła zrobić? Jeżeli by tego nie uczyniła, Lillia Asplay nie byłaby w stanie go znienawidzić. I w chwili, w której przestałaby go nienawidzić, z pewnością by się w nim zakochała.

Willem Kmetsch był typem osoby, która nie mogła znieść, gdy inni ludzie w jego otoczeniu nie byli szczęśliwi. Co więcej, nigdy nikogo nie dyskryminował. Gdyby ktokolwiek, nie ważne kto, powiedziałby mu, że odczuwa samotność i prosi go, aby przy nim został - usłuchałby bez żadnych wątpliwości. Nawet gdyby tym kimś była sama Lilla Asplay. Mógłby zrobić kwaśną minę, ale nadal by to uczynił.

A jeśli tak by się stało, wielka pustka w jej sercu zostałaby wypełniona. Musiałaby odrzucić tytuł najnieszczęśliwszej osoby na świecie. A potem Kościół Świętego Światła rozpocząłby poszukiwania następnej osoby, która stałaby się Królewsko Odważnym. A następnie... nie chciała już myśleć o tym, co by się później wydarzyło.

"Cóż, nie byłoby miłym zachowaniem zawrócenie ucznia, który przyszedł się ze mną zobaczyć w tę finałową noc... nawet jeśli wybrał mnie w drodze eliminacji." Drapiąc się po głowie, mistrz chwycił za płaszcz wiszący na oparciu krzesła. "Ten pokój nie jest zbyt dobry do przeprowadzania długich rozmów, więc chodźmy do jakiegoś miejsca z jedzeniem. Opowiesz mi kilka historii o dzielnych czynach twojego seniora."

"Pewnie. Czy znasz jakieś dobre lokale w okolicy?

"Nie ciesz się aż tak. Restauracje, które serwują przyzwoite jedzenie, stanowią tutaj mniejszość." Podłoga zaskrzypiała, gdy zbliżył się do chybotliwych drzwi i położył dłoń na gałce. "Tak przy okazji, Lilla. Skąd wiedziałaś gdzie mnie znaleźć. Nie sądzę, abym zgłaszał moje ostatnie ruchy Sojuszowi."

"Hm? Cóż, było z tym wiele kłopotów."

Przed dzisiejszą nocą Lillia nie wiedziała, gdzie obecnie przebywa jej mistrz. Honorowy rycerz Starego Dineo, były 18. Królewsko Odważny. Taka znana osoba z pewnością miałaby trudności z podróżowaniem niezauważoną przez opinię publiczną. Ale spotkanie jej mistrza w tej gospodzie było czystym zbiegiem okoliczności.

Tak naprawdę szukała kogoś innego: niebezpiecznego charakteru przewodzącego resztkami anty-imperialnej organizacji religijnej, którą zmiażdżyli zaledwie kilka dni temu. Ta gospoda była jednym z miejsc, które pojawiło się w toku śledztwa. A w niej wpadła ot tak na mistrza, którego wcześniej nigdzie nie mogła znaleźć, bez względu na to, jak długo szukała.

Lillia chciała wierzyć, że to tylko zbieg okoliczności. Pragnęło ślepo uwierzyć w ludzi, którzy byli dla niej ważni. Ale nie była na tyle naiwna i lekkomyślna, aby w takiej sytuacji zamieść wszelkie wątpliwości pod dywan.

"Oh tak, właśnie coś sobie przypomniałam. Jest coś, o co chciałabym cię zapytać," powiedziała.

"Hm? O co chodzi?"

Lillia wzięła głęboki oddech, a następnie powoli wypuściła powietrze z płuc. Po uspokojeniu myśli, zapytała, "Obecny przywódca Prawdziwego Świata... to ty, prawda, mistrzu?"

Mężczyzna, stojący w drzwiach ciemnego, zniszczone pokoju, powoli się odwrócił. Nigdy nie odpowiedział na to pytanie, ale nie było takiej potrzeby. Widząc błyski nieufności i ostrożności w jego oczach, było dość wystarczające dla Lilli, aby potwierdzić trafność jej domysłów.

Tym razem posiadanie racji nie było najlepszym uczuciem.