Rozdział 9: Ochraniać już zawsze

Tłumaczenie: Taciana Korekta: ---

tak że tego... kiedy nagle okazuje się, że spóźniłeś się te 360sekund... ale to prawie poniedziałek, nie? >.< ~TL

Claire dalej bez słowa patrzyła na przerażoną Laishę, która już nawet nie próbowała walczyć. Dusiła się coraz bardziej i bardziej.

Tak, obecna Claire była w stanie zabić Laishę, która planowała jej śmierć. Ona nie była zwyczajnie beztroska. Była tak potwornie rozpieszczona, że nie wiedziała, kiedy przekracza granicę!

Dookola nich panowała zupełna cisza. Atmosfera była tak ponura, że umysł Laishy zaraz zacząłby się rozsypywać.

Nagle otaczająca ciszę rozdarł głośny i wyraźny dźwięk klaśnięcia. Claire uderzyła Laishę mocno w twarz. W tym momencie umysł leżącej na plecach dziewczyny był tak niestabilny, że niemal zemdlała. Na pięknym policzku Laishy odcisnął się wyraźny ślad dłoni a z jej kącika ust popłynęła strużka krwi.

“Musisz podziękować matce. Gdyby nie ona to właśnie byłabyś martwa.” Claire wyszeptała te okrutne lodowatym tonem prosto do ucha Laishy. Brzmiała jak demon z zaświatów. Laisha zobaczyła wpatrujące się w nią niewzruszone oczy i poczuła obezwładniający strach. Wiedziała, że Claire była poważna. Jeśli w tym momencie Laisha zrobiłaby cokolwiek, co by się jej nie spodobało, zostałaby brutalnie zamordowana. Nie miała co do tego wątpliwości!

Jean i Nancy, ciągle ukryci w lesie, zamarli ze zdziwienia. Młoda dziewczyna cała pokryta była krwią, złote loki targane były przez wiatr a na twarzy widać było chłodne zacięcie dające wrażenie niewyobrażalnej śmiałości. Czy ta Claire naprawdę była tą ścigającą przystojniaków porażką?

Claire puściła pogardliwie ciągle trzęsącą się Laishe i spojrzała dokladnie w strone drzew z krzywym uśmieszkiem “Mój lojalny rycerzu, jak długo jeszcze masz zamiar się przyglądać?”

Nancy i Jean poczuli jak po całym ciele przebiegają im zimne ciarki, sprawiające, że mieli ochotę się trząść. Wydawało im się, że to spojrzenie zabrało im powietrze z płuc.

Kiedy dwie strony uświadomiły sobie przegraną, Claire była jedyną, która odniosła gorzkie zwycięstwo.

/// /// ///

Niedługo później w dużym gabinecie klanu Hill.

Spojrzenie Diuka było poważne i ciężkie. Jean i Nancy czekali obok w milczeniu. Przed Gordanem stały już opatrzona Laisha i Claire.

“Laisha! Począwszy od dzisiaj jesteś uziemiona na miesiąc i masz absolutny zakaz wychodzenia gdziekolwiek!” oczywiste było, że Gordan był teraz niezwykle wściekły. Nigdy tak nie krzyczał ani tym bardziej nie ukarał Laishy. Bycie uziemionym nie było zwyczajnym pozostaniem w domu, ale to, na czym ono polegało, wiedzieli tylko ci, którzy tego doświadczyli. Jednak pewnym było, że doświadczenie nie należy do przyjemnych.

Laisha nie powiedziała ani słowa. Od początku do końca jej głowa była opuszczona i nikt nie mógł zobaczyć wyrazu jej twarzy.

“Tak, dziadku.” odpowiedziała w końcu zachrypniętym głosem i opuściła gabinet. Jej głos niemal został zniszczony przez Claire raz na zawsze. Uzdrowiciel zużył całą swoją magiczną moc, żeby go uratować.

Dopiero kiedy Laisha wyszła, Diuk spojrzał na Claire. Westchnął, zwrócił się w stronę Claire i popatrzył na nią oczami przepełnionymi czułością “Claire, Laisha zawsze była przez nas zbyt rozpieszczana, co doprowadziło do dzisiejszej sytuacji. Jednak mimo wszystko jest twoja młodsza siostra. Mam nadzieję, że nie weźmiesz sobie tego za bardzo do serca.”

“Zrozumiałam, dziadku.” powiedziała Claire spokojnie i kiwnęła głową. Jeśli ‘wzięłaby to sobie do serca’ to Laisha nie miałaby jak stać tutaj, a co dopiero mówić! Zwyczajnie wcześniej zniknęłaby z tego świata!

“Nie ma więcej problemów z twoimi ranami, prawda? Dalej boli?” Gordan zachowywał się teraz jak zwykły starszy człowiek, dziadek. W każdym geście widać było troskę.

“Jest w porządku, dziadku. Nie musisz się martwić.” Claire uśmiechnęła się. To była prawda, uzdrowiciel znakomicie leczył zewnętrzne obrażenia.

“Dobrze.” uspokoił się Gordan.

“Ale dziadku, niektórych rzeczy nie da się odpuścić, nawet jeśli nie ‘wzięłabym sobie ich do serca’. ” powiedziała lekko Claire, uśmiechając się nagle lodowato.

“Och?” Diuk spojrzał na Claire zaskoczony i zdezorientowany.

Claire odwróciła się, jeszcze bardziej wyprostowała, uniosła podbródek i spojrzała na Jeana z pogardą. Jej głos był niezwykle ostry “Ja, Claire Hill, niniejszym oświadczam, że nie potrzebuję chroniącego mnie rycerza. Od teraz Jean Raymond nie jest dłużej moim, Claire Hill, zaprzysiężonym rycerzem. Nasz związek uznaję za zakończony.”

W ułamku sekundy wszyscy zamarli. Wydawało się, że nawet powietrze się zatrzymało. Claire emanowała determinacją i dumą.

Jean natychmiast zbladł.

Cera Gordana przybrała w ułamku sekundy inną barwę. Nancy był tak zszokowany, że nie był w stanie o niczym myśleć.

Rycerze - symbol lojalności. Każdy z nich podążał za Kodeksem Rycerskim, który określał i wskazywał jakie powinno być jego działanie. Byli ucieleśnieniem bohaterów!

“Lojalność - Wierność - Chwała - Odwaga!” Claire patrzyła się zawzięcie na Jeana, a każde słowo było wypowiadane mocno i wyraźnie. Każde słowo było jak młot uderzający w serce rycerza. “Którą część Kodeksu Rycerskiego wypełniłeś? Kiedy moje życie było w niebezpieczeństwie, co takiego robiłeś? Ty i Jego Wysokość drugi książę staliście obok i nic nie zrobiliście! Lojalność? To chyba jakiś żart!”

Postawa Claire była tak groźna, że nikt nie był w stanie teraz jasno myśleć.

“Nie potrzebuję tak nielojalnego, niewiernego rycerza!” spojrzenie Claire było przerażające i niezachwiane. Dla rycerza wygnanie było największą hańbą. Oznaczałoby to, że Jean nie mógłby już być uznawany za rycerza! Nie ważne gdzie by poszedł, już nigdy i nigdzie by go nie zaakceptowano.

“Panienko Claire~” Nancy w końcu otworzył usta, żeby coś powiedzieć. Sytuacja rozwijała się w kierunku, którego nie oczekiwał i nie chciał zobaczyć. I przecież to on był osobą, która powstrzymała Jeana, kiedy chciał ratować Claire.

“Wasza Królewska Wysokość, szanowny drugi książę, wierzę, że jest to kwestia dotycząca naszej rodziny. Nie masz najmniejszego prawa do interweniowania, nieprawdaż?” Claire podniosła formalnie głowę, nie pokazując żadnej łaski. Nancy zawahał się, niezdolny do wyduszenia z siebie jakiegokolwiek zdania. Nigdy wcześniej nie widział tak agresywnej Claire! Wydawała się on promienieć tak jasno, że nikt nie ośmielał się spojrzeć.

Kolor twarzy Diuka w końcu wrócił do normy i rozległo się ciche kaszlnięcie. “Rzeczywiście Claire sytuacja ta była wynikiem niedopatrzenia Jeana i możesz ukarać go w dowolnej formie. Jednak nie możesz zerwać waszej relacji. Ten związek został ustanowiony jeszcze przed twoim narodzeniem. NIe tylko bronił on ciebie dotychczas, ale będzie robił to w przyszłości. Jestem pewny, że takie zaniedbanie nigdy więcej się nie powtórzy.”

“Tak, Panienko Claire.” pospiesznie dodał Nancy. “To była całkowicie moja wina. Kiedy na początku Jean chciał cię uratować to ja byłem tym, kto go powstrzymał. Przysięgam, że wszystko to co powiedziałem jest prawdą i nie jest to okaz stronniczości.”

Claire dalej milczała.

Gordan zmarszczył się i spojrzał na Jeana wymownie.

“Panienko, wszystko co się stało wynikło z mojego zaniedbania i jestem gotowy zaakceptować moją karę.” Jean nagle wyjął przyczepiony przy pasie miecz i bez zmrużenia oka wbił sobie go w prawą nogę. Długi, ostry miecz od razu przebił się na wylot jego uda. Wypłynęła świeża krew. Było jasne, jak dużo siły zostało użyte. Ale Jean zachowywał się, jakby nic nie poczuł i jego postawa pozostała niezmieniona.

Chłodne spojrzenie Claire nie zmieniło się. Na dziewczynę patrzył Diuk Hill, a Nancy spojrzał zaniepokojony na Jeana. Nie trzeba było się martwić jego raną, to było nic dla Wielkiego Wojownika. No i zawsze pozostawali uzdrowiciele, którzy mogli go opatrzyć. Tym o co martwił się Nancy było to, że Claire dalej może chcieć zakończyć ich związek.

ja wiem, że to fantasy… ale no żeby przeciąć sobie tętnicę udową?! wykrwawienie następuje szybciej niż odpowiedź Claire

Natomiast Claire pozostawała cicha i niewzruszona.

Nagle Jean uklęknął na jedno kolano, zacisnął prawą rękę w pięść i przyłożył ją do piersi. “Ja, Jean Raymond, niniejszym przysięgam lojalnie i wiernie ochraniać Claire Hill do końca mojego życia. Nigdy nie zmienny, nigdy nie opuszczając.” spojrzał na Claire uroczyście.

Blondynka patrzyła chłodno na Jeana, który dalej klęczał. Rycerz też patrzył na wyniosłą Claire a jego oczy były pełne determinacji.

Napięcie w gabinecie było tak wielkie, że dusiło i przytłaczało.

Nikt nie mówił. SŁychać było jedynie dźwięk oddechów.