Rozdział 32: Dogonić Geniusza #3

Tłumaczenie: Asmodeusz Korekta: Asmodeusz

Po zjedzeniu większości artefaktów, następnym wyborem Teodora było rozpoczęcie czytania.

Nie chodziło tylko o zdobycie wystarczającej magicznej mocy do osiągnięcia czwartego Kręgu. Jako mag czwartego Kręgu, Teo musiał być w stanie użyć magii czwartego Kręgu. Miał jedynie niewielką ilość czasu, więc musiał wybrać z wyprzedzeniem użyteczną magię i zwiększyć swoje zrozumienie.

Vince, któremu wciąż pozostało mnóstwo czasu do magicznego turnieju, także się przyłączył. Jako ktoś z bogatą ilością doświadczenia jako wojenny mag, był w stanie udzielić szczegółowych informacji o strategiach, z których korzystali magowie Niebieskiej Wieży.

Po przeglądaniu książek przez dwie godziny…

„Ach…!”

Magiczna moc w ciele Teo nagle zawrzała. Ostatnim razem jego magiczna moc zwiększyła się tak bardzo, kiedy zjadł ‘Ryczące Płomienie’. Strumień magicznej mocy wydobył się z dłoni jego lewej ręki i owinął się wokół ciała Teodora, rysując delikatny zarys kształtu poza trzema kręgami.

‘Czwarty Krąg…!’

To nie był jeszcze ukończony etap. Kształt się tam znajdował, ale potrzebował więcej magicznej mocy, by go wypełnić.

Jednakże nawet to było wspaniałym osiągnięciem w porównaniu do dni, kiedy trzeci Krąg wciąż był odległy. Teodor spokojnie rozproszył po ciele pozostałą magiczną moc i otworzył oczy, kiedy kontur czwartego Kręgu został ukończony. Z pewnością poczuł więcej magicznej mocy niż wcześniej.

Vince rozpoznał emanującą z niego magiczną moc i pogratulował mu: „Gratulacje. Teraz jesteś moim kolegą po fachu i kroczysz tą samą ścieżką co ja. Nie zapomnij w przyszłości tego faktu i mam nadzieję, że nadal będziesz się temu w pełni poświęcał.”

„Tak, Profesorze” – odparł Teo drżącym głosem.

Czwarty Krąg był ledwie początkiem magicznej ścieżki. Wynalezienie magicznych odczynników sprawiło, że wielu ludzi przekroczyło próg czwartego Kręgu. Jednakże tych, którzy osiągnęli piąty Krąg, była tylko garstka. Niektórzy winili ograniczenia własnego talentu i pozostawali na czwartym Kręgu aż do śmierci, podczas gdy inni czuli desperację i frustrację z powodu istnienia ‘ściany’ poza piątym Kręgiem.

W rzeczywistości nawet ci, którzy byli uznawani za najlepszych magów na kontynencie, nie mogli przekroczyć ściany siódmego Kręgu. Mistrzowie wież, z wyjątkiem Mistrza Niebieskiej Wieży i Mistrzyni Czerwonej Wieży, także utknęli na siódmym Kręgu.

Dziewiąty Krąg, który był uznawany za szczyt ludzkości, już bardzo dawno temu stał się legendą i mitem.

W najprawdziwszym znaczeniu czwarty Krąg, na który wkroczył teraz Teodor, był pustynią, gdzie zmarli liczni pielgrzymi.

Następnie Teo spojrzał na trzy Drogocenne artefakty pozostające na łóżku. Cenowo były podobne do Ochrony Zachodniego Wiatru, która została kupiona w pierwszym sklepie za sto czterdzieści cztery złote monety. Każdy z ich miał wspaniałe wykonanie, które pasowało do ich ceny.

 [+7 Czaszka Jastrzębia (Zbroja)]
 [Hełm wykonany ze stali i adamantium jest naprawdę artystyczny i ma kształt jastrzębia. Kowal, który stworzył ten hełm dla maga, dodał do niego zdolność, by funkcjonował jak prawdziwy jastrząb. W rezultacie noszącemu hełm została nadana magia ‘Wglądu’. Osoba, która założy ten hełm, natychmiast otrzyma magię Wglądu.
 * Klasa tego hełmu została oceniona jako ‘Drogocenna’.
 * Po skonsumowaniu zostanie zaabsorbowana znaczna ilość magicznej mocy.
 * Po skonsumowaniu czas trawienia będzie wynosił godzinę i trzydzieści dwie minuty.
 * Po skonsumowaniu zostanie uzyskana formuła magii Uchwycenia.
 * Po założeniu zostanie użyta umiejętność Jastrzębiego Wzroku.]

……

 [+8 Miraż Nocnego Włóczęgi (Buty)]
 [Są to buty wykonane z luksusowej skóry, w którą mithrilowymi nićmi wszyto magiczne kręgi. Są powodem, dla którego złodziej Orwell nie został złapany aż do samego końca. Strażnicy wciąż ścigali iluzje, które pozostawiał po sobie Orwell, a sekret został ujawniony dopiero po tym, jak został zabity w kasynie. Osoba nosząca te buty może stworzyć realistyczną iluzję samego siebie.
 * Klasa tych butów została oceniona jako ‘Drogocenna’.
 * Po skonsumowaniu zostanie zaabsorbowana znaczna ilość magicznej mocy.
 * Po skonsumowaniu czas trawienia będzie wynosił godzinę i czterdzieści jeden minut.
 * Po skonsumowaniu zostanie uzyskana formuła magii Iluzji.
 * Po założeniu stanie się dostępna umiejętność Iluzyjnego Tropu.]

……

‘Czaszka Jastrzębia’ była noszona przez sławnego lidera najemników, a ‘Miraż Nocnego Włóczęgi’ był symbolem legendarnego złodzieja Orwella. Były zbyt drogie i rzadkie, by być wykorzystywane jako artefakty do zyskania magicznej mocy. Gdyby znajdowali się tutaj rzemieślnicy, mogliby spróbować złamać Teodorowi kark.

Vince powiedział do wahającego się Teo: „Nie wahaj się.”

„Huh?”

„Użyj wszystkich dostępnych środków, by się w pełni przygotować. Kiedy już się zdecydujesz, nie zatrzymuj się. Wezmę na siebie wszelkie koszta, więc nie musisz żałować.”

„…Rozumiem.”

Ostatnia z wątpliwości Teo odeszła po słowach Vince’a.

To była prawda, że powinien użyć wszystkich dostępnych środków. Zgodnie z przypuszczeniami dwójki ludzi, ‘Drogocenna’ ranga artefaktów nie skończy się tylko na zwiększeniu magicznej mocy. Po pożarciu ‘Ryczących Płomieni’ był w stanie otrzymać dwie zdolności, a także magiczną moc.

Artefakty nie mogły zostać wykorzystane w Turnieju Uczniów. Jednakże nie istniała zasada zabraniająca używania grymuaru. Dlatego też Teo mógł wykorzystać funkcje grymuaru w taki sposób, by nie każdy to zauważył.

Grymuar był czymś oddzielnym od artefaktów, więc nie było sposobu na wykrycie jego istnienia. Było w porządku, dopóki Teo nie ujawni języka na swojej dłoni. W pewnym sensie to mogło być tchórzliwe, ale nie łamało żadnych ustalonych zasad.

Pomimo faktu, że miał już dość wojny, Vince wciąż był magiem wojennym z Czerwonej Wieży. Wojenni magowie nie dbali o środki i metody użyte do zwycięstwa. W podobny sposób Teodor otrzymał wspomnienia Alfreda, więc nie miał nic przeciwko temu.

„Żarłoczność.”

Ostatecznie Teo poruszył swoją lewą dłonią w stronę trzech artefaktów wartych około pięciuset złotych monet.

„Jedz.”

Język wciąż był niezadowolony i wyskoczył, jakby tylko czekał na komendę. Rękawice, hełm i buty zostały wessane. To był moment, kiedy coś o wartości rezydencji w Mana-vil zostało zassane do żołądka grymuaru.

……

Po osiągnięciu czwartego Kręgu przy pomocy zdolności Żarłoczności, Teo otrzymywał przez kilka dni specjalne lekcje od Vince’a.

Teo zyskał część doświadczeń Alfreda, ale to było nic w porównaniu z latami, które Vince spędził na polu bitwy. Przeszukał wspomnienia z przeszłości i wybrał informacje, które mogłyby pomóc Teo.

„Największą zaletą magii wody jest jej wszechstronność. Ofensywa, defensywa, stłumienie… te zastosowania nie są niemożliwe, kiedy chodzi o magię wody. Mag uzdolniony w wodnym atrybucie byłby irytującym przeciwnikiem.”

Jeśli myślał o wodzie, nie było innego atrybutu, który istniał w takiej różnorodności form. Unoszące się na niebie chmury były wodą, a płynąca po ziemi rzeka także była wodą. Śnieg pokrywający szczytu był wodą, podobnie jak mgła unosząca się wcześnie rano.

Swoboda przejścia pomiędzy ciałem stałym, cieczą i gazem była siłą i esencją magii wody.

„Czyli mówi pan, że nie istnieją żadne specjalne słabości?”

„Jej atak jest słabszy niż ten ognia, jej obrona jest niższa niż ziemi, a jej szybkość jest wolniejsza niż wiatru. Ograniczeniem atrybutu wody jest to, że w niczym się nie specjalizuje.”

„…Jest średnia w różnych aspektach” – Teo zrozumiał tego znaczenie i przytaknął.

Skoro tak, istniały dostępne dla niego metody. Jego powiązana z ziemią magia obronna znacząco wzrosła w wyniku kontraktu z Mitrą, więc mógł bez większych trudności zablokować magię czwartego Kręgu. Mógł także użyć umiejętności zdobytej z ‘Ryczących Płomieni’, by przebić się przez obronę Sylwii.

Podczas gdy Teo rozważał to przez chwilę, Vince otworzył usta i rzekł: „To tylko moje przypuszczenie, ale… powinieneś unikać bliskiej konfrontacji z Sylwią, o ile to tylko będzie możliwe.”

„Bliskiej konfrontacji?” – Teo był zmieszany przez te niespodziewane słowa.

Jednakże Vince stanowczo kiwnął głową i wyjaśnił: „Mistrz Niebieskiej Wieży. Czy pamiętasz ten kostur, który targał ze sobą ten starzec? To prymitywny i ogromny drewniany kostur.”

„Oczywiście” – rzadko spotykało się osobę, która wywierała tak silne wrażenie. Gdyby Blundell nie nosił szat, Teo pomyślałby, że jest wojownikiem. Przerażający wygląd Blundella dorównywał jego kosturowi.

„Ten kostur był naprawdę wielki.”

„No to nie jest to kostur.”

„…Hę?”

Teo pokazał zagubiony wyraz twarzy, sprawiając, że Vince potrząsnął głową z westchnięciem.

„Dobrze się też sprawdza jako kij.”

„……”

„Nauczył się w ramach hobby wschodniej sztuki walki przy pomocy kija. Problemem jest to, że osiągnął w tym rangę mistrzowską.”

Twarz Teo pobladła, gdy Vince dodał: „Na polu bitwy porozbijał nim głowy kilku rycerzy.”

Sylwia nosiła podobny kostur do tego, który posiadał jej mistrz. Wolałby raczej zostać trafiony Kulą Ognia niż twardym kijem dzierżonym przez śliczną dziewczynę.

„Nie zmniejszaj dystansu, jeśli to możliwe. To jest moja rada.”

„Ach, rozumiem.”

Dwójka ludzi zrobiła sobie na chwilę przerwę, zanim wznowili dyskusję.

Na szczęście Vince był dobrym mentorem, a Teo był doskonałym uczniem. Vince wyjaśnił słabości magów z Niebieskiej Wieży, a informacje zebrały się w głowie Teo wraz z doświadczeniem Alfreda.

Mimo że nauczył się jednej rzeczy, Teo zyskałby oświecenie odnośnie kolejnych trzech.

……

Gdy zbliżał się koniec Turnieju Uczniów, Vince wynajął pokój treningowy w celu ostatecznego sprawdzenia.

Gdyby zdolności Teodora nie spełniły jego standardów, wtedy sprzeciwiłby się pojedynkowi z Sylwią. Nie chciał, aby Teo został ośmieszony na oczach wszystkich. Jednakże stał się czegoś pewien: ‘To powinno wystarczyć do wygranej!’

Vince nie specjalizował się w magii wody, ale wciąż był Wybitnym z Czerwonej Wieży i wojennym magiem. Był kilka razy silniejszy niż Przeciętny z Niebieskiej Wieży, ale Teo stanął przed nim, nie cofając się. Teo nawet zachował nieco z funkcji grymuaru.

Teo, leżąc na posadzce pokoju treningowego ze zmęczonym wyrazem twarzy, odetchnął głęboko i spojrzał na Vince’a: „Profesorze, zdałem?”

Vince uśmiechnął się i przytaknął: „Przyznam ci perfekcyjny wynik.”