Rozdział 42: Dobro, które można kupić

Tłumaczenie: Klakier Korekta: BK

Blue River był osoba, która przejmowała się tym, że przez coś takiego może stracić reputacje. Kpiny, które wypowiadał w jego stronę Poplar Beach mocno ją już nadszarpnęły. Po dłuższym czacie postanowił stanąć twarzą w twarz z nim. Poplar Beach nie mógł już się tego doczekać.

Członkowie gildii często walczyli między sobą na arenie czy to dla treningu, czy by pokazać kto lepszy. Ludzie Blue Brook dobrze wiedzieli, że ta walka nie będzie tak prosta jak im się wydaje. Pokaże ona kto tak naprawdę kwalifikuje się do zostania jednym z pięciu ekspertów tej gildii.

Walka została przerwana w samym środku przez lidera gildii, który kazał Blue River wziąć ze sobą kilku ludzi i przenieść się na dziesiąty serwer, by go zdominować.

Blue River natychmiastowo opuścił Niebiańską Domenę i udał się na dziesiąty serwer. Nie był zbyt szczęśliwy tym faktem, że został odsunięty od gildii. Po tym, jak nagle pojawił się Lord Grim pomyśleli oni że to tak naprawdę Poplar Beach. Nie wiedzieli co mają teraz z tym faktem zrobić.

Naglę po Blue River otrzymał wiadomość po otworzeniu zobaczył że jest ona od Plantago Seed:

"Ha ha ha! Dlaczego on odszedł po pobiciu rekordy?"

Blue River był zaskoczony, ale po chwili wnerwiony odpisał mu:

"Jaja sobie robisz? Po cholerę przysłałeś tu szpiega?"

"No chyba cię pogrzało. A ty co już swojego zapewne wysłałeś." Powiedział Plantago Seed.

"Jeszcze nie." Odpowiedział Blue River.

Wzajemne szpiegowanie się było czymś normalnym, ale był to drugi dzień na nowym serwerze więc Blue River jeszcze tego nie zrobił.

"Jeśli mówisz prawdę to nawet nie próbuj tego robić."

Blue River nagle zainspirował się jego odpowiedzią i powiedział:

"Ha ha, jeśli chcesz mieć pretensje to tylko do siebie w końcu rekrutowałeś moich aktywnych graczy. Możesz za to obwiniać tylko siebie."

Po zobaczeniu tej wiadomości Plantago Seed był zaskoczony:

"O co ci chodzi?!"

Blue River nie odpowiedział.

"Próbujesz mnie przestraszyć to po prostu dziecinna zagrywa z twojej strony." Powiedział Plantago Seed.

"Szkoda mi tu marnować z tobą czas wole iść i levelować." Odpowiedział Blue River.

Blue River niczym się nie przejmując kontynuował wbijanie poziomu a Plantago Seed był jeszcze ciągle zdziwiony i stał w miejscu. Kiedy jego szpieg oznajmił mu, że Lord Grim opuścił już gildie roześmiał się głośno. Miał on plan, by wyciągnąć go i przejąć, ale po co się teraz stało plan się zmienił. Kto by pomyślał, że Blue River będzie mówił tak dziwne rzeczy. Wygląda na to, że Lord Grim jest teraz wolnym strzelcem więc każda gildia mogła się do niego dobrać. Wydawało się, że to był właśnie zaplanowane.

Plantago Seed czuł, że Blue River coś kombinuje i zachowuje się tak celowo, ale nie wiedział o co mu chodzi.

Nie było łatwo chronić się przed szpiegami w tej grze. Powodowali oni duże zamieszanie w grupach, ale Lord Grim taki nie był. Jest on świetnym ekspertem, który jak by dołączył do jakiejś gildii dużo by do niej wniósł i byłbym tam ważną postacią. Gdyby ktoś taki jak on byłby szpiegiem było by to tragicznie dla tych osób.

W Glory istniała kiedyś gildia, która była praktycznie niepokonana i nigdy nie przegrała z żadną z trzech wielkich gildii. Ale została ona zniszczona właśnie przez szpiegów i ich zagrywki. Wszyscy najlepsi eksperci z niej byli właśnie szpiegami. W końcu, kiedy zostali zdemaskowani i została ujawniona cała prawda gildia pomału się rozpadała. Grupy graczy, które opuszczały ją zabierały z niej różne przedmioty i materiały co powodowało coraz większy rozpad. Największym ciosem dla nich było to, że stracili oni swoich najlepszych ludzi którzy wrócili do swoich macierzystych gildii co spowodowało wzrost siły w innych gildiach. Właśnie w ten sposób upadła jedna z najpotężniejszych gildii w grze.

Po tym wydarzeniu wile gildii bardzo ostrożnie dobierało czołowych członków swoich gildii. Im większa gildia, tym bardziej byli ostrożni. Co ważniejsze cała akacja odbywała się na nowym serwerze. Nowo zrekrutowani członkowie wspinali się w hierarchii by dotrzeć do Niebiańskiej Domeny. Ci ludzie byli naprawdę wytrwali i zasługiwali na miano najlepszych szpiegów w Glory.

A teraz pojawił się Lord Grim i nagle cały dziesiąty serwer o nim mówi. A takie zachowanie nie spodoba się innym gildią, które będą chciały to zwalczyć. Ale czy on jest naprawdę szpiegiem? Czy szpieg może mieć takie umiejętności? Plantago Seed westchnął ze smutku, ale mimo to postanowił się skontaktować z Lordem Grimem. Tak długo, jak będzie na niego uważać i nie pozwoli mu się rozkręcić to będzie dobrze.

Lord Grim opuścił Mroźny Las i skierował się w stronę Bulls.

Mroźny Las znajdował się południowo-zachodniej strefie. Bulls było pobliskim miasteczkiem bez względu za serwer było to jedno z pierwszych miast które ujrzeli gracze opuszczając początkową wioskę. Po tym, jak Lord Grim opuścił ją pobiegł prosto do Mroźnego Lasu i nie zarejestrował się miasteczku co dało by mu możliwość wskrzeszenia się tam po śmierci.

W mieście Bulls znajdowało się wszystko co byłby potrzebne do życia. Ye Xiu pokierował Lorda Grima do magazynu by włożyć tam Pajęczy Jedwab i resztę materiałów. Widząc, że w jego skrzyni znajduje się już ich 88 sztuk Ye Xiu uśmiechnął się.

Po chwili chciał on ulepszyć swoją broń więc przeniósł wszystkie potrzebne przedmioty do Biblioteki Materiałów i gdy chciał już kliknąć potwierdzenie. Ale wyskoczyła mu wiadomość od Seven Fields.

"Gratulacje! Podczas czyszczenia lochu zobaczyliśmy powiadomienie o pobiciu rekordu Mroźnego Lasu." Powiedział podjarazy Seven Fields.

"Ha ha to nic takiego."

"Dołączyłeś do Blue Brook?" Zapytał Seven Fields.

"Nie po prostu im pomagałem więc na ten czas dołączyłem do nich. Już mnie tam nie ma." Powiedział Ye Xiu.

"Co?" Powiedział zaskoczony Seven Fields.

"Który to już raz go oczyszczacie?" Zapytał naglę Ye Xiu.

"Drugi raz." Odpowiedział Seven Fields.

"Tęsknicie za mną? Wciąż mogę jeszcze trzy razy tam wejść."

Ye Xiu nagle pomyślał, że to będzie pierwszy raz, kiedy wykorzysta limit wejść.

"Oczywiście! Tak, jeśli tylko masz czas."

Seven Fields był naprawdę w dużym szoku nigdy się nie spodziewał że on sam to zaproponuje. Po chwili natychmiastowo się ogarnął i zdał sobie sprawę z powagi sytuacji.

"No to zaraz tam będę."

Ye Xiu natychmiast kazał Lordowi Grimowi opuścić magazyn i pokierował go do Mroźnego Lasu.

Seven Fields i jego kompani byli normalnymi graczami nie mieli szans by startować do tych z gildii Blue Brook. Jeśli by chciał szybko oczyścić loch to napisał by do ludzi z Blue Brook a nie do Seven Fields. Wiedział on, że tak wielka gildia mogła dostarczać mu ile by chciał materiałów by ulepszył swój Parasol Tysiąca Możliwości. Ale wiedział też dołączenie do dużej gildii to nie tylko przyjemności, ale też duże obowiązki. Gildia zapewniała wszystko co było trzeba do wyczyszczenia lochu ludzi itp. to było całkiem przydatne. No ale z drugiej strony trzeba było też pomagać innym w wykonywaniu zadań i tym podobne. Ye Xiu nie chciał związywać się z żadną gildią.

Jeśli chodzi o tego typu ekspertów nie przyłączając się do żadnej gildii otwierała się im droga do współpracy z różnymi gildiami. Co oznaczało, że dziś pomaga Blue Brook w ustaleniu nowego rekordu a jutro pomoże Herb Garden.

Już niedługo ludzie, którzy posiadają naprawdę potężnie umiejętności zdadzą sobie sprawę o jego wartości. Każda gildia, która będzie chciała pobić jakiś rekord będzie prosiła go o pomoc.

W ten sposób stworzyłem dobro, które można było kupić i było ono lepsze niż dołączanie do gildii i wiązanie się z nią. Nie mogło być lepiej co nie?